Polyethylene

PLAKAT3po3

„Polietylen” to etiuda lalkarska stworzona przez aktora Teatru Guliwer Jacka Ponińskiego z opieką literacką Roberta Jarosza, pomocą scenograficzną Anny Gądek i muzyką Patryka Lichoty. Powstała w ramach projektu edukacyjnego w/w teatru pt. „Trzy po trzy”*. „Polietylen” był w ciągłym procesie. Projekt miał dość eksperymentalny charakter i ewoluował nawet po premierze. Część lalek, rekwizytów użytych w pierwszej wersji ostatecznie nie została wykorzystana. Za to powstały nowe.

*”Trzy po trzy” jest poświęcony wykorzystywaniu technik lalkowych w nowoczesnej edukacji teatralnej. Brały w nim udział trzy ośrodki:  Teatr Guliwer z Warszawy, Teatr Teatr Pinokio z Łodzi oraz Teatr Baj Pomorski z Torunia. W 2014 roku w każdym z tych teatrów aktorzy-lalkarze przygotowali trzy krótkie etiudy, a pedagodzy teatru – trzy godzinne warsztaty teatralne dla dzieci, pokazując bogactwo form animacji.

 Premiera pierwszych trzech etiud przeprowadzonych wraz z warsztatami ( w tym „Polietylenu”) miała miejsce w czerwcu 2014 roku w ramach IV Festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi.

 

 

 

Polietylen-marionetkaPolietylen

Marionette „Polyethylene”, lutowany drut, folia kolorowa. Wys. lalki ok. 35 cm.